Slidinėjimas

Kaip greitai numesti svorio: slidinėjimo nauda kūnui ir sveikatai

Jei jau susiplanavote atostogas slidinėjant kalnuose, turbūt ruošiatės patobulinti savo čiuožimo techniką saulėtose trasose. Bet ar žinote, kad toks aktyvus poilsis taip pat naudingas ir jūsų sveikatai? O kaip greitai numesti svorio? Be to, kad per šešias slidinėjimo valandas sudeginate apie 3000 kalorijų, per savaitę galite numesti iki 3 kilogramų svorio. Taip pat slidinėjant yra ypač treniruojami pilvo raumenys, stiprinamas organizmo imunitetas, jei jus kamuoja depresija – tai puikus būdas jos atsikratyti. Kad „išspaustumėte“ maksimumą iš kelionės į snieguotuosius kalnus, pristatome pagrindinius slidinėjimo privalumus jūsų sveikatai.

Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR kvies LAIMĖTI kelionę į KRETĄ

Įsibėgėjantys metai puikus laikas susiplanuoti ne tik 2015-ųjų darbus bet ir atostogas. Nuo paprasčiausių kelionių klausimų iki geriausių kelionių pasiūlymų ir net nuolaidų – visa tai žada vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje ADVENTUR 2015, vyksianti “Litexpo” parodų rūmuose. Čia vienoje vietoje bus galima susipažinti su Lietuvos ir užsienio turizmo ir poilsio galimybėmis, paragauti įvairių pasaulio šalių virtuvės patiekalų, patirti emociją „Noriu keliauti čia ir dabar!“.

Slidinėjimas Italijoje Livigno: kodėl čia važiuoja lietuviai?

Slidinėjimas Italijoje Livigno – jau keletą metų yra viena labiausiai lietuvių pamėgtų slidinėjimo krypčių. Čia atvykti vilioja ne vien romantiška Italijos atmosfera, gražūs Alpių vaizdai bei žemos kainos, bet ir idealios sąlygos slidinėjimui. Slidinėjimo trasos Livigno yra išsidėsčiusios abiejose šlaito pusės ir dažniausiai kur kas aukščiau nei auga medžiai. Prastu oru slidinėti čia gal kiek sudėtinga, tačiau trasų ženklinimas puikus, o antradieniais Livigno net veikia naktinė slidinėjimo trasa – norintiems išbandyti savo jėgas slidinėjant naktį.

Slidinėjimas Italijoje Kronplatzo regione: koks modernus turi būti slidinėjimo kurortas?

Apie Kronplatzą žino visi slidininkai ir snieglentininkai. Tai vienas moderniausių Alpių slidinėjimo kurortų, kuriame visi 116 kilometrų slidinėjimo trasų kasmet yra atnaujinami bei modernizuojami. Kiekvieną sezoną čia dirbantys žmonės rūpinasi, kad iš viso pasaulio atvykstantys slidininkai galėtų mėgautis aukščiausio lygio slidinėjimu. Kronplatzo trasos yra laikomos vienomis geriausių visoje Italijoje.

Slidinėjimas Italijoje: kerinčios Alpės, įspūdingas après-ski ir nesibaigiančios pramogos

Ne veltui sakoma, kad kalnų nemyli tik tiek, kurie niekada juose nebuvo, o tie kurie buvo – įsimyli ir sugrįžta vėl. Alpės – kerintys kalnai, kurių regione gyvena net 13 milijonų gyventojų. Tai, neabejotinai, svarbus Europos turizmo traukos taškas, į kurį kiekvienais metais atvyksta milijonai keliautojų, norinčių išvysti tiek įspūdingą kraštovaizdį, tiek paslidinėti geriausiuose Europos kalnuose. Pačios Alpės, susiformavo prieš maždaug 30-35 milijonus metų, o viena gražiausių ir įspūdingiausių jos dalių priklauso būtent Italijai.

Mityba: ką valgyti ir ko vengti išvykus slidinėti į kalnus

Ar turėtumėte valgyti daugiau, norėdami būti aktyvesniais per slidinėjimo atostogas? Hipotetiškai taip. Vidutiniškai slidininkas sudegina iki 600 kalorijų per valandą. Lenktyniaujantys, labiau įgudę slidininkai, slidinėjantys sudėtingesnėmis trasomis net iki 1000 kalorijų. Tam, kad slidinėdami galėtumėte pasiekti geresnių rezultatų, rinkitės sveikesnius patiekalus ir planuokite užkandžiavimus. Mitybos režimas padės išlaikyti energiją visą dieną.

Žiemos klausimas: ką pasirinkti slides ar snieglentę?

Žinoma, šiandien nėra jokios konkurencijos tarp slidininkų ir snieglentininkų. Abi sporto šakos turi savų sekėjų ir jas abi galima be vargo išbandyti bei įsitikinti, kuri tinka labiausiai. Tačiau, jei keliaujate atostogauti į kalnus, išsirinkite vieną iš variantų ir praktikuokite jį visą savaitę. Didžiausia klaida, kurią daro pradedantieji – tai mokymasis pačiam, praleidžiant profesionalų pamokas. Padarę tokią klaidą slidinėti galite nebenorėti grįžti niekada.

Slidinėjimas: 5 klausimai, kuriuos dažniausiai užduoda pradedantys slidininkai

Taigi, draugai ar šeimos nariai jus prikalbino: pirmasis gyvenime slidinėjimo kelionės bilietas jau rankoje, bendražygiai su nekantrumu laukia išvykimo dienos, o jus nejučia apima nerimas, tiesa? Jei esate pradedantysis slidininkas, tai visiškai normalu. Jūs turbūt labiau pratę į kelionių lagaminą krauti bikini bei šortus, nei striukes, šalikus ir pirštines. O ir jūsų kelionių bilietuose, turbūt, dažniau būna įrašytos Ispanijos ar Egipto kryptys, nei maži, jaukūs Alpių kurortai. Tačiau, viskas ką turėtumėte žinoti – tai, jog jaudintis tikrai neverta. Slidinėjimas yra viena daugiausiai malonumo teikiančių veiklų, todėl žemiau pateikiame 5 atsakymus į dažniausiai pradedančių slidininkų užduodamus klausimus. Galbūt, jie leis jums jaustis kiek ramiau.

Slidinėjimas Italijoje: 7 priežastys, kodėl verta slidinėti dolomitinėse Alpėse

120 kilometrų slidinėjimui! Šis skaičius – pirma priežastis, kodėl verta rinktis pietų Tirolį ir Dolomitines Alpes. Tai slidinėjimas Italijoje – tikras rojus kiekvienam slidininkui – tiek pradedančiajam, tiek čempionui. Pietų Tirolyje ir Dolomitinėse Alpėse veikia net 12 skirtingų slidinėjimo centrų. Beveik 100 procentų čia įsikūrusių slidinėjimo trasų turi modernias sniego gaminimo sistemas. Ir tai ne šiaip paprastas dirbtinis sniegas, o krištolinis, be jokių priedų. Kitaip tariant – sniegas čia garantuotas ir kokybiškas. Tai svarbiausia sąlyga geram slidinėjimui!

Slidinėjimas Slovakijoje geras startas pradedantiems slidininkams

Slidinėjimas Slovakijoje lietuviams tikrai nėra naujiena. Garsieji Aukštieji ir Žemieji tatrai kasmet čia privilioja gausybę slidininkų, daugiausia iš rytų Europos. Nors sniego tikimybė Slovakijos slidinėjimo kurortuose kiek mažesnė nei Alpėse, tačiau tai nesutrukdo slidinėjimo entuziastams ir toliau žiemos atostogas planuoti būtent čia. Kitą vertus, Slovakija puikus pasirinkimas pradedantiesiems ir trokštantiems patobulinti slidinėjimo įgūdžius prieš kelionę į Alpes, kur dažniausiai pasitinka stačiosios trasos ir jų įvairovė. Slovakijoje sezono metu veikia beveik 100 slidinėjimo centrų, iš kurių pristatysime jums pagrindinius.

Slidinėjimas su vaikais: 4 patarimai vykstant į pirmas slidinėjimo atostogas su šeima

Kalnų slidinėjimas yra viso gyvenimo sportas. Nors išmokti slidinėti galite būdami bet kokio amžiaus, tačiau vaikai yra kur kas lankstesni, vikresni ir dažniausiai, tikri bebaimiai. Dauguma slidinėjimo mokyklų kalnuose, slidinėti moko vaikus nuo trejų metų, o nuostabiausia tai, kad šiems mažyliams pakanka kelių gerų pamokų ir mėlynoje trasoje jie gali lengvai, savarankiškai slidinėti jau po poros dienų. Taigi, siūlome jums 4 naudingus patarimus, kaip palengvinti slidinėjimo atostogas su šeima tiek tėvams, tiek patiems vaikams

Slidinėjimas Lietuvoje: kur slidinėsime šiemet?

Turbūt niekas nedrįs prieštarauti: nors mūsų kraštovaizdžiui iki Italijos Alpių labai toli, tačiau slidinėjimas Lietuvoje kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Vienas po kito draugai, šeimos ir giminės išbandę slides ar snieglentes, pasakoja apie jas kitiems ir visi, kas išdrįsta nugalėti kalnų baimę, nejučia žiemos bei sniego ima laukti labiau už vasaros karščius. Nieko nuostabaus – slidinėjimas iš tiesų užburia. Tačiau neverta nusiminti tiems, kurių kelionė į tikrus kalnus dar tik laukia. Lietuvoje esančios slidinėjimo trasos puikiai tinka pradedantiesiems ir dar tik besiruošiantiems pažinčiai su slidinėjimu. Slidinėjimas Ignalinoje, Anykščiuose ar uždaroje Druskininkų slidinėjimo trasoje naudingas dėl slidinėjimo įgūdžių gerinimo, nors tikrų kalnų įvairovės, ir nenuspėjamumo, be abejonės, jie nepakeis. Vis dėlto, siūlome susipažinti su geriausiomis slidinėjimo trasomis Lietuvoje, kur nepaisydami oro ir temperatūros nepastovumo, galite trumpam pajusti bent dalelę Alpių ir kitų kalnų teikiamų malonumų.

Važiuojam slidinėti?! Naudingiausi slidinėjimo patarimai pradedantiesiems

Netrukus prasidėsianti žiema dažnam reiškia ne tik sniegą, bet ir ilgai planuotą kelionę į kalnus. “Slidinėjimo sezonas atidarytas” – tokio šūkio sulaukę jie kaip mat skuba atnaujinti savo aprangos garderobą (kaip gi ne naujausių madų) ir įsigiję geriausią kelionės paketą, puola krautis lagaminų. Jei nuolat matote, kaip tai daro draugai ar šeimos nariai ir dar nei karto nesusigundėte išbandyti slidinėjimo patys, galbūt šis sezonas būtų puikus metas pradėti slidinėti? Tačiau tam, kad išvengtumėte nusivylimo ir žinotumėte viską dar prieš atsistodami ant slidžių, Kelionių blogas siūlo 20 naudingiausių slidinėjimo patarimų!

Slidinėjimo apranga: į ką atkreipti dėmesį ją perkant?

Slidinėjimo apranga – būtent nuo jos išsirinkimo dažniausiai prasideda kelionė į kalnus. Ypač, jei tai pirma jūsų slidinėjimo kelionė, svarbu gerai žinoti, ko iš šios aprangos tikėtis ir reikalauti. Juk niekas nenorėtų įsigijęs paprastą šiltą striukę Lietuvoje, stovėdamas kalno viršūnėje suprasti, jog reikėjo rinktis kitaip. Slidinėjimo apranga yra specialiai kuriama slidininkams: ji pakankamai šilta, neperpučiama vėjo, greitai džiūsta, yra laidi orui, kelių sluoksnių ir turinti daug kitų ypatybių. Visas jas aptarsime šiame straipsnyje. Taigi, štai į ką turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi slidinėjimo aprangą:

Slidinėjimas Italijoje Livigno: visa informacija apie labiausiai lietuvių pamėgtą kurortą

Kokybiškas sniegas, įvairios trasos, kalnų didingumas, siautulingas apreski (naktinis slidininkų gyvenimas), diskotekos, parduotuvės, puikios kainos ir, žinoma, žmonių šurmulys. Livinjo kaimelis, įsispraudęs tarp dviejų milžiniškų Alpių kalnų, žada vienas geriausių slidinėjimo atostogų. Čia susipina tikro itališko gyvenimo ir kalnų atmosfera. Gal dėl to tai vienas populiariausių kurortų, kurį pamėgo lietuviai. Kelionių blogas siūlo susipažinti su Livinjo iš arčiau.

Slidinėjimas Italijoje: TOP 5 geriausi slidinėjimo kurortai

Slidinėjimas Italijoje – ne veltui viena populiariausių slidininkų atostogų krypčių. Čia puikios ir kokybiškos slidinėjimo trasos, įspūdingas apres-ski, gyvybingas naktinis gyvenimas, gera itališka virtuvė ir jaukūs kalnų viešbučiai. Be to, slidinėjimas Italijoje vienas pigiausių visose Alpėse, o trasomis bei kokybe Italijos slidinėjimo kurortai beveik nenusileidžia kitoms šalims. Kelionių blogas rekomenduoja TOP 5 geriausius slidinėjimo kurortus Italijoje. O gal turite savo favoritų? Lauksime jūsų variantų komentarų skiltyje.